O mnie
Kim jestem? Jestem bardzo ambitnym nauczycielem oraz wicedyrektorem szkoły pracującym w liceum, nie obawiającym się podjęcia ryzyka koniecznego aby osiągnąć to, co sprawi, że moja praca będzie miała sens.
Podczas swoich lekcji w dużym stopniu wykorzystuję technologię, ponieważ mam w jej stosowaniu doświadczenie i jest to jedno z moich hobby – do takiego stopnia, że sam uruchomiłem i w pełni skonfigurowałem stronę, na której jesteś, a w przeszłości miałem “romans” z projektowaniem własnej modyfikacji systemu zarządzania treścią (CMS). Uwielbiam nauczanie i wiem, że w tej strefie mogę dużo osiągnąć oraz, że moja praca może dać innym wiele dobrego!
Od pewnego czasu, pomijając typową pracę dydaktyczną, tworzę autorskie materiały edukacyjne, ponieważ w obecnie dostępnych podręcznikach mam wrażenie, że “czegoś wciąż mi brakuje” i chciałbym tę lukę uzupełnić nie tylko w swoich lekcjach, ale i u innych – stąd pomysł na bloga, którego właśnie czytasz 🙂 Wygłaszam też czasem prelekcje dot. nowoczesnej edukacji, działam też jako autor różnych materiałów dydaktycznych w ramach zleceń komercyjnych.
Jestem przygotowany do wykonywania w razie potrzeby tłumaczeń specjalistycznych, a także do prowadzenia lekcji z zakresu języka angielskiego, historii, wiedzy o kulturze, jak również innych zajęć rozwijających kreatywność uczniów i wiedzę z danego tematu.
Wierzę, że każdy uczy się całe życie, dlatego też mam tendencję do stałego rozwoju swojej wiedzy i zrozumienia wielu tematów (poprzez zarówno studia podyplomowe, jak i samodzielne dokształcanie się), a także do “wykorzystywania swoich słabości jako broni”.
Jestem otwarty na propozycje współpracy, dlatego zapraszam do kontaktu:
E-mail: oskar[małpa]o-rozewicz.pl
Facebook: facebook.com/orozewicz
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/oskar-rozewicz/
W ramach swojej aktywności zawodowej…
a) występuję publicznie:
Do tej pory poprowadziłem kilka prelekcji niezależnie lub w ramach współpracy komercyjnej oraz niekomercyjnej.
Niezależnie:
- Przykłady zastosowania międzyprzedmiotowych kart pracy wykorzystujących teorię Howarda Gardnera nt. Inteligencji Wielorakich
Zlot Anglistów, Stryszawa, 24 lipca 2018
- Relacje partnerskie w nauczaniu. Jak zachęcić uczniów do współuczestnictwa w edukacji?
(wystąpienie w języku angielskim)
Zlot Anglistów, Ostrów Wielkopolski, 25 lipca 2019 - Relacje partnerskie w nauczaniu. Jak zachęcić uczniów do współuczestnictwa w edukacji?
(wystąpienie w języku polskim)
II Gdański Rok Relacji, Szkoła Podstawowa nr 35 w Gdańsku, 7 grudnia 2019 - Are Polish schools really modern?
Zlot Anglistów Online 2020 oraz IATEFL 2020
W ramach współpracy z wydawnictwem Nowa Era:
- Wyzwania współczesnego anglisty – Nowa Szkoła Ponadpodstawowa
(omówienie nowej podstawy programowej dla szkół ponadpodstawowych oraz oferty wydawnictwa – seria podręczników “My Perspectives”)
5 konferencji: Gdańsk, 2.02.2019; Elbląg, 2.03.2019; Ciechanów, 5.03.2019; Szczecin, 9.03.2019; Koszalin, 6.04.2019 - Online Teaching Toolkit
(omówienie przydatnych narzędzi TIK do efektywnego nauczania online) - My Perspectives on… – seria spotkań live
(praktyczne wskazówki dot. nauczania umiejętności językowych z wykorzystaniem narzędzi TIK oraz podręczników z serii My Perspectives).
5 wystąpień: 26.04.2021, 19.05.2021, 26.05.2021, 9.06.2021, 16.05.2021 - O przygotowywaniu uczniów do nowej matury z j.angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym
(webinar dla nauczycieli omawiający maturę z języka angielskiego od 2023 roku, skupiając się na omówieniu trudności uczniów z egzaminem i wskazówek do pracy w ostatnim okresie nauki maturzystów).
1 wystąpienie: 13.12.2022
W ramach współpracy z firmą Edunation:
- EduOctoberfest 2020 “Interaktywna lekcja na miarę XXI wieku”
- 1001 Pomysłów na Udaną Lekcję 2020: “Czytanie na onlajnie, czyli o pracy z tekstem na lekcji języka obcego”
W ramach współpracy niekomercyjnej:
- Relacje partnerskie w nauczaniu. Jak zachęcić uczniów do współuczestnictwa w edukacji?
(wystąpienie w języku polskim) - Testy online – szansa czy zagrożenie? Jak utworzyć sprawdzian w Google Forms?
- Jak tworzyć interaktywne materiały edukacyjne na stronie H5P.org?
- Maraton “Jak uczyć online” – Clickmeeting, OneDrive (Microsoft Office Online)
b) opracowuję materiały edukacyjne i artykuły nt. współczesnej edukacji:
Dotychczas przygotowałem:
- moje międzyprzedmiotowe karty pracy i artykuły, które sukcesywnie publikuję na tym blogu 😉
- rozkłady materiału do podręcznika My Perspectives, wyd. Nowa Era, przeznaczonego dla szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w wariantach podstawy programowej: podstawowy, rozszerzony, dwujęzyczny (skala CEFR: B1-C1), rok publikacji: 2019 i 2020.
- planery pracy do Vademecum maturalnego z języka angielskiego, wyd. Nowa Era, przeznaczonego dla uczniów zdających maturę w formule 2023, rok publikacji: 2022.
- artykuły na bloga wydawnictwa Nowa Era:
TIK na lekcjach języka angielskiego w szkole średniej
Umiejętności życiowe wyzwaniem anglisty XXI wieku
c) jestem współautorem:
- NOWA Teraz matura. Język angielski. Vademecum, wyd. Nowa Era – publikacja do samodzielnej nauki, przeznaczona dla uczniów zdających maturę w formule 2023. Moim głównym zadaniem było przygotowanie części wyjaśnień odpowiedzi wskazanych w kluczu na końcu podręcznika, rok publikacji: 2022.