O mnie

Kim jestem? Jestem bardzo ambitnym nauczycielem w niepublicznej szkole podstawowej (kl. 7 i 8), gimnazjum i liceum, nie obawiającym się podjęcia ryzyka koniecznego aby osiągnąć to, co sprawi, że moja praca będzie miała sens.
Podczas swoich lekcji w dużym stopniu wykorzystuję technologię, ponieważ mam w jej stosowaniu doświadczenie i jest to jedno z moich hobby – do takiego stopnia, że sam uruchomiłem i w pełni skonfigurowałem stronę, na której jesteś, a w przeszłości miałem “romans” z projektowaniem własnej modyfikacji systemu zarządzania treścią (CMS). Uwielbiam nauczanie i wiem, że w tej strefie mogę dużo osiągnąć oraz, że moja praca może dać innym wiele dobrego!
Od pewnego czasu, pomijając typową pracę dydaktyczną, tworzę autorskie materiały edukacyjne, ponieważ w obecnie dostępnych podręcznikach mam wrażenie, że “czegoś wciąż mi brakuje” i chciałbym tę lukę uzupełnić nie tylko w swoich lekcjach, ale i u innych – stąd pomysł na bloga, którego właśnie czytasz 🙂 Wygłaszam też czasem prelekcje dot. nowoczesnej edukacji – miałem okazję opowiedzieć o moich kartach pracy (zdjęcie powyżej – Zlot Anglistów 2018), nowej podstawie programowej dla szkół ponadpodstawowych (w ramach współpracy z wydawnictwem Nowa Era) oraz o relacjach partnerskich w nauczaniu (Zlot Anglistów 2019).
Jestem przygotowany do wykonywania w razie potrzeby tłumaczeń specjalistycznych, a także do prowadzenia lekcji z zakresu języka angielskiego, historii, wiedzy o kulturze, jak również innych zajęć rozwijających kreatywność uczniów i wiedzę z danego tematu.
Wierzę, że każdy uczy się całe życie, dlatego też mam tendencję do stałego rozwoju swojej wiedzy i zrozumienia wielu tematów (poprzez zarówno studia podyplomowe, jak i samodzielne dokształcanie się), a także do “wykorzystywania swoich słabości jako broni”.

 

W ramach swojej aktywności zawodowej…

a) występuję publicznie:

Do tej pory poprowadziłem kilka prelekcji niezależnie lub w ramach współpracy z wydawnictwem.

Niezależnie:

W ramach współpracy z wydawnictwem Nowa Era:

W ramach współpracy z firmą Edunation:

b) opracowuję materiały edukacyjne i artykuły nt. współczesnej edukacji:

Dotychczas przygotowałem:

 

c) Prowadzę szkolenia online (webinary) oraz nagrywam filmy szkoleniowe:

Webinary:

Filmy szkoleniowe:

Jestem otwarty na propozycje współpracy, dlatego zapraszam do kontaktu: oskar[małpa]o-rozewicz.pl 

Reklama