Artykuły

Przykłady zastosowania międzyprzedmiotowych kart pracy wykorzystujących teorię Howarda Gardnera nt. Inteligencji Wielorakich

W dniach 23-27 lipca 2018 odbył się już czwarty Zlot Anglistów grupy “Nauczyciele angielskiego”, podczas którego osoby związane z edukacją w trakcie WAKACJI pilnie się szkoliły z różnych zagadnień związanych z nauczaniem języków obcych (i nie tylko). Dla mnie, poza tym iż była to szansa na zdobycie ogromnych pokładów wiedzy i poznania najlepszych nauczycieli na świecie*, IV Zlot stanowił też debiut w postaci prelekcji pod tytułem “Przykłady zastosowania międzyprzedmiotowych kart pracy wykorzystujących teorię Howarda Gardnera nt. Inteligencji Wielorakich”. Podczas tego wystąpienia przedstawiłem siebie oraz tworzone przez siebie materiały edukacyjne, które opierają się na współczesnych rozwiązaniach obejmujących teorię Howarda Gardnera nt. Inteligencji Wielorakich, wskazując zalety tworzenia i używania ww. kart jako uzupełnienia materiału nauczanego podczas standardowych zajęć edukacyjnych i korelowania nauczanych treści z innymi przedmiotami szkolnymi.

Dołączenie do grona prelegentów stanowiło dla mnie ogromne wyzwanie – przedstawienie swoich pomysłów i przekonań nauczycielom z o wiele większym doświadczeniem niż ja było sytuacją, która niewątpliwie nie należy do rzeczy łatwych 🙂  Ruch ten był też wielkim zaszczytem – grono prelegentów tegorocznego zlotu to osoby z pasją i oddaniem zaangażowane w rozwój edukacji, naukę i szkolenie nauczycieli a ja… no cóż, ja to początkujący marzyciel, który stara się swoimi ideami zarażać innych 😉 Cieszę się, że mogłem wystąpić przed tak zaszczytnym gronem – reakcje i komentarze, które usłyszałem po mojej prelekcji, dają mi niesamowitego “kopa” i motywację, aby nadal rozwijać swoje karty pracy i wciąż żyć wg haseł takich jak “Dream big” czy “The sky is the limit”. Mam nadzieję, że to wystąpienie nie było ostatnim, które wygłosiłem w swojej karierze – myślę, że mam jeszcze wiele do powiedzenia na różnorakie tematy powiązane z szeroko pojętą edukacją 🙂
Po prelekcji obiecałem, iż moja prezentacja wyląduje na blogu, aby każdy, nawet osoby nieobecne, mogły ją przestudiować i zobaczyć, cóż to ja staram się osiągnąć tworząc swoje karty pracy. Dzisiaj jest ten dzień, gdy mogę zrealizować część mojej obietnicy 🙂 Dlaczego tylko część? No cóż, tutaj sprawa jest całkiem prosta – dziś na bloga wrzucam do obejrzenia prezentację utworzoną w Prezi, która stanowiła tło mojego wystąpienia, a w przyszłości, jak tylko otrzymam linki od organizatorów, to na bloga wrzucę nagranie prelekcji (tak, wszystko było nagrywane!) oraz wywiadu, w którym rozmawiałem z jedną z administratorek grupy Nauczyciele angielskiego nie tylko o swoim wystąpieniu i o pokazanych tam rozwiązaniach, ale i odrobinkę szerzej o Inteligencjach Wielorakich oraz o tym, w jakim kierunku (moim zdaniem) współczesna szkoła powinna się rozwijać.
Mam nadzieję, że treści przedstawione na mojej prezentacji okażą się inspirujące i ciekawe. Zdaję sobie sprawę, iż przedstawiona na nich wiedza i pomysły to tylko mała “pigułka”, dlatego poniżej publikuję też linka do artykułu, który omawia to, czego nie zdołałem zawrzeć w swoim wystąpieniu i w załączonym pliku.

Kliknij w poniższy link, aby obejrzeć prezentację:

 https://prezi.com/view/py7PWg01hryr3fkDwPmD

Lub obejrzyj moje wystąpienie 🙂

Nie wiesz, czym są Inteligencje Wielorakie i jak je angażować podczas swoich lekcji? Kliknij w poniższy obrazek i przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniam teorię Howarda Gardnera i wiążące się z nią implikacje edukacyjne.


https://o-rozewicz.pl/2018/08/03/inteligencje-wielorakie/

* moim zdaniem 😀

Udostępnij tego posta dalej!
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna Świerczyńska
Katarzyna Świerczyńska
27.07.2018 21:01

Profesjonalna, rewelacyjna prelekcja!

Katarzyna Korolczuk
Katarzyna Korolczuk
28.07.2018 11:36

Gratuluję!

Marzena Katarzyna
Marzena Katarzyna
29.07.2018 20:12

Coś dla mnie ?. Dziękuję za konkretną prezentację.

Loading...