Karty pracy

Karta pracy: Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

W ramach swojej pracy w obecnej placówce pełnię rolę wychowawcy grupy wychowawczej, na którą składają się uczniowie gimnazjum i liceum (w szkole, w której pracuję, nie ma “tradycyjnych” wychowawców klas). Uczniowie na początku roku podczas warsztatów integracyjnych mają niepowtarzalną okazję wybrania swojego opiekuna, który to właśnie wtedy przedstawia zarówno siebie jako “człowieka”, mówiąc o swoich hobby, pełnionych funkcjach itp., ale też opisuje założenia swojego zespołu, tzn. jakich uczniów (o jakim profilu zainteresowań) z chęcią przyjąłby “pod swoje skrzydła”. Dzięki takiemu zabiegowi uczniowie mają nie tylko możliwość wyboru najbardziej odpowiadającego im wychowawcy, ale też dowiadują się, czego będą się uczyć na wycieczkach.

Wycieczki, o których wspominam powyżej, noszą nazwę Dni Latających, a ich zadaniem jest nie tylko relaks i dobra zabawa, ale też i edukacja.
W związku z tym aspektem naukowym, 4 grudnia 2017 wybrałem się z moimi uczniami do  Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji, aby zobaczyć pojazdy z minionej epoki, będące w kolekcji tego muzeum.

Planując to wyjście narodził się w mojej głowie pomysł karty pracy dla uczniów, która miała na celu ustematyzowanie nabytej podczas wyjścia wiedzy oraz wykorzystania w pełni możliwości oferowanych przez to muzeum. Mam nadzieję, że się przyda, aczkolwiek wiem, że głównymi zainteresowanymi będą tym razem w szczególności nauczyciele z regionu Trójmiasta, jak również i inni z województwa pomorskiego 🙂

Informacje “techniczne” o tej Karcie Pracy:

 • rozwijane inteligencje wg. teorii o inteligencjach wielorakich:
  inteligencja wizualno-przestrzenna
  intrapersonalna
  interpersonalna
  matematyczno-logiczna
  językowa
  ruchowa
 • korelacja międzyprzedmiotowa:
  historia
  geografia
  matematyka
  język polski
 • informacje dodatkowe:
  praca w trakcie zwiedzania wystawy muzealnej z przewodnikiem oraz po zwiedzaniu – na wykonanie wszystkich zadań warto dać uczniom ok. 30 – 45 minut.

LINKI do pobrania:

wersja dla ucznia:
 KARTA PRACY (wersja dla ucznia) – plik PDF (nieedytowalny)
 KARTA PRACY (wersja dla ucznia) – plik DOCX (edytowalny)

wersja dla nauczyciela:
 KARTA PRACY (wersja dla nauczyciela – klucz odpowiedzi) – plik PDF (nieedytowalny)
 KARTA PRACY (wersja dla nauczyciela – klucz odpowiedzi) – plik DOCX (edytowalny)

Odwiedź Gdyńskie Muzeum Motoryzacji!

Strona muzeum
Fanpage na Facebooku

 

Udostępnij tego posta dalej!
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Loading...